Solnessi Arhitektuurikirjastus | MAJA | ERAMU & korter | Projekt & Ehitus  
 
Eramu 
Korter 
Suvekodu 
Paarismaja 
Kortermaja 
Keskkond 
Elamus 
Persoon 
Sisekujundus 
Disain 
Näitus 
Linnalähedased asulad 
Klassika 
Väikevorm 
Uudis 
 
Võrdlused & valikud 
Projektialbum 
Materjalistuudio 
TOIMETUS 
TELLIMINE 
REKLAAM 
 
 
 
 
 

IDEE nr 4 - 2016

DISAIN JA GRAAFIKA.

IDEE heidab sedapuhku veidi süvenenuma pilgu graafilise disaini maailma. Juba esimestest numbritest saadik oleme tutvustanud kodumaiseid disainereid ja ilmutanud nende portfoolioid, kuid seekord räägime pikemalt ka nende tegijate, Helene Vetiku ja tema õe Annega, kes ilmselt enamikule meie lugejatest võõrad ei ole.

Disaini- ja moeõed Anne ja Helene tõid päevavalgele uue raamatu „Lolle küsimusi pole olemas” – äärmiselt lõbus ja kaasahaarav lugemine juba esimestest lehekülgedest. Rääkides graafilisest disainist, on Helene oma intervjuus kenasti öelnud, et selle peamine eesmärk on luua visuaalset vastet tekstile, kirjutatud küsimusele nii, et see avardaks vastusevariante ja annaks ajule lisalükke, poleks liiga üksluine, kuid samas oleks omajagu humoorikas. Paras pähkel, nagu Helene ütleb.

Aasta viimane IDEE on pühendunud ka graafilisele disainile, mille on sel korral loonud kodumaise graafilise disaini lipulaev Elina Kasesalu – sedapuhku presenteerime tema maale. Disainiblogi räägib Joosep Volkiga, kes pärjati hiljuti auväärse ADC*E aasta disaineri auhinnaga. Näitame tähtsat osa kodumaisest pakendidisainist ning nagu ikka presenteerime uuemaid ja moodsamaid objekte läbi meie kirjutajate silmade. Uudse suunana teeme sissejuhatuse ka Poola disainimaailma.

 Ajakirja nimi on 2014.aastast IDEESolnessi Arhitektuurikirjastuse OÜ Paldiski mnt 26a 10149 Tallinn, telefon 6613 754 solness@solness.ee