Solnessi Arhitektuurikirjastus | MAJA | ERAMU & korter | Projekt & Ehitus  
 
Eramu 
Korter 
Suvekodu 
Paarismaja 
Kortermaja 
Keskkond 
Elamus 
Persoon 
Sisekujundus 
Disain 
Näitus 
Linnalähedased asulad 
Klassika 
Väikevorm 
Uudis 
 
Võrdlused & valikud 
Projektialbum 
Materjalistuudio 
TOIMETUS 
TELLIMINE 
REKLAAM 
 
 
 
 
Juhani talu rehemaja Hiiumaal
10.01.2013
Katrin Kabuni projekti järgi restaureeritud saja-aastane rehemaja Hiiumaal on näide sellest, kuidas arhailisesse hoonesse saab sisse seada igati nüüdisaegse maakodu. Karen Jagodin käis külas ja pani kirja võtted, kuidas vanas rehemajas 21. sajandi inimese kombel elada saab.
Muhu majakavahi maja
08.10.2012
Nii nagu alati, veidi omamoodi ja omaette, asub küla serval ja mere kaldal majakavahi maja. Muhu saare lummusesse ja tsaariaja kütkeisse langes arhitektuuriteadlane Karen Jagodin, kui käis külas Taivo Pilleri ja Mart Haberi maakodus.
Mustikamõisa häärber
13.10.2011
Asfaltteelt kruusateele, sealt liivasele metsateele ja kännu juurest
paremale. Kes oskab tulla ja teab, võib saada kohale ka 30 kilomeetrit
otsemat rada pidi. Noarootsis, poolsaare tipus, mitte kaugel Dirhami
sadamast on noore männimetsa sees peidus üks põneva lahendusega maja.
Maamaja Lõuna-Eestis
19.05.2011
Suvitusarhitektuur kõigis oma erinevates ilmingutes on eestlaste seas viimase sajandi jooksul tõusnud olulisele positsioonile, alates nimekate funktsionalismiajastu arhitektide loomingust meie mitmetes suvituslinnades kuni arvukate nõukogudeaegsete suvilateni aianduskooperatiivides, kuulugu siis sinna juurde jõude rannal lesimine või oma aias peenramaa hooldamine. Tõenäoliselt tuleneb see siinse suve väärtusest — enamasti on ta lühike, ning seega tuleb sellest võtta viimast. Tiit Trummali projekteeritud suvemaja Hiiumaal ning Emil Urbeli projekteeritud maamaja Lõuna-Eestis on märkimisväärsed lisandused Eesti suvitusarhitektuuri paremikku.
Suvemaja Hiiumaal
18.05.2011
Arhitektuurikriitik Mihkel Karu vaatles moodsat suvekodu – Tiit Trummali tõlgendus rannarahva traditsioonidest Hiiumaal.
Muhuga maja MUhus
Arhitekt Mihkel Tüür mõtles välja ja ehitas valmis oma perele suvemaja, mis keerab peapeale tavapärase kujutelma majast kui kastist. Sakraalne elamust Muhu tuulistelt väljadelt.
Tekst ja fotod: Mihkel Tüür
Ühe rehemaja lugu läbi kolme sajandi
Sisearhitektid Tüüne-Kristin ja Urmo Vaikla elavad suvel perega mere taga Hiiumaal, vana Soosaare talu rehemaja rütmis. Kuidas sajandite taguste seinte vahel ennast tänapäevaselt sisse seada, jutustab omanik.
Solnessi Arhitektuurikirjastuse OÜ Paldiski mnt 26a 10149 Tallinn, telefon 6613 754 solness@solness.ee