Solnessi Arhitektuurikirjastus | MAJA | ERAMU & korter | Projekt & Ehitus  
 
Eramu 
Korter 
Suvekodu 
Paarismaja 
Kortermaja 
Keskkond 
Elamus 
Persoon 
Sisekujundus 
Disain 
Näitus 
Linnalähedased asulad 
Klassika 
Väikevorm 
Uudis 
 
Võrdlused & valikud 
Projektialbum 
Materjalistuudio 
TOIMETUS 
TELLIMINE 
REKLAAM 
 
 
 
 
Kulinaarne palverännak piki Telliskivi tänavat
24.10.2013
Paralleelselt lopsaka kohviku- ja restoranikultuuriga on edenenud nii Eesti toidukriitika- ja premeerimised kui söögitemplite interjööridele kaasa elavad arhitektuuriarvustustajad-auhindajad. Samas pole selle üle, kuidas tuba ja toit omavahel suhestuvad, kombeks arutleda. Toidukriitik Martin Hanson ja sisearhitekt Ines Haak pidasid telliskivi tänavat palistavaid söögipaiku külastades dialoogi, vaagides kordamööda silmale nähtavat ning maitsemeeltele tajutavat.
Margit Mutsole rääkis elamuslikust ruumist Signe Kivi
24.10.2013
Oled sa ruumi suhtes tundlik inimene või pole sul kiirete tegemiste juures palju aega ruumile tähelepanu pöörata?
Ma olen väga ruumitundlik inimene. Ükskõik kus ma ka ei ole, instinktiivselt istun nii, et mul oleks mugav. Võõrastes ruumides võin ma olla see, kes tükk aega enne nõupidamist õiget kohta otsib.
Elamusliku ruumi teemal
22.10.2013
räägib Doris Kareva
Küsis: Margit Mutso

Kas on mõni ruum, mis sind n-ö kummitama on jäänud?
Mitukümmend aastat tagasi juhtusin külastama üht üsna eraklikku armeenia kunstnikku. Mäletan, et elutoas kasvas põrandast välja suur puu, mille tüvele toetus klaver ja mille latv ulatus järgmisele korrusele. Kogu see maja, haruldased müstilise mõjuga maalid ja perepoja mängitud armeenia religioosne muusika jättis unustamatu tunde.
Polpo
10.01.2013
„Eramu ja korter“ avastas Tartust uue paljulubava restorani, mille loomisest räägib sisearhitekt Ville Lausmäe.
Kuldne varakamber Tartu Toomemäel
08.10.2012
Niivõrd väärika asutuse nagu Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumi varakambrist ei saagi oodata midagi vähemat kui kulda ja kalliskive. Terava silmaga tartlased, Rait Parts ja Henn Runnel vaatasid üle, kuidas varandus moodsasse kuube riietati.
Uudiseid Wismari tänavalt – hispaanialik restoran NEIKID.
08.05.2012
Toompea servale, kesklinna südamesse endale hubase pesa teinud Neikid Resto meelitab kevad-suvel terrassi, avatud akende ja suurepärase vaatega. Kai Lobjakas tutvustab toidus katalaani, kuid interjööris põhjamaiste mõjutustega restorani lähemalt.
Leib Resto & Aed pole tehtud ainult leivast!
23.12.2011
Suve hakul käis toidunautlejate ridadest läbi sahin, et avatud on midagi uut ja paljulubavat. Vanalinna müüride vahel endise Ðoti klubi ruumides avati sommeljee Kristjan Peäske ja peakokk Janno Lepiku juhtimisel Leib Resto & Aed. Karen Jagodin käis suvise õueelu lõppedes uurimas, mida talvel pakkuda on.
Põhuteater
21.10.2011
Tänavuse suve üks põnevamaid linnainstallatsioone on kindlasti Skoone bastionile rajatud NO99 ajutine Põhuteater, mis on pannud elama üle kümne aasta kasutamata seisnud ja eraldatud linnaruumi. Oma tähelepanekuid objekti kohta vahendab arhitektuurikriitik Risto Kozer.
OKO ehk OLEME KABERNEEMES OLEMAS
27.05.2011
Ideaalne vahepeatus suvistel väljasõitudel – restoran OKO Kaberneemes viis arhitektuurisõbra Risto Kozeri mõtted vanavanemate aiamajakesele.
Nostalgiliselt värske Sfäär
Valge ja helge, mõnusa kiiksuga disainmööbliga ning kõhtupaitava toiduga Sfäär Tallinnas, Mere puiesteel, viis sisearhitekt Katrin Emmuse oma mõtetes tagasi lapsepõlve.
Solnessi Arhitektuurikirjastuse OÜ Paldiski mnt 26a 10149 Tallinn, telefon 6613 754 solness@solness.ee