Solnessi Arhitektuurikirjastus | MAJA | ERAMU & korter | Projekt & Ehitus  
 
Eramu 
Korter 
Suvekodu 
Paarismaja 
Kortermaja 
Keskkond 
Elamus 
Persoon 
Sisekujundus 
Disain 
Näitus 
Linnalähedased asulad 
Klassika 
Väikevorm 
Uudis 
 
Võrdlused & valikud 
Projektialbum 
Materjalistuudio 
TOIMETUS 
TELLIMINE 
REKLAAM 
 
 
 
 
Ahjumeister Artur Ümar
25.10.2013
Siinse katkestuste kultuuri kontekstis kadus
järjepidevus nii mõneski ehitusoskuses. Artur Ümar „päästis“ käsitööna valmivate ahjude keerulise kunsti. Suur osa Eesti ajaloolistest mõisaahjudest renoveeritud, kogemustepagasis arvukate identselt vanu traditsioone järgivate ahjude loomine, lükkab ta nüüd hoogu sisse moodsate, et mitte öelda futuristlike küttekollete traditsioonile.
Arhitekt Siiri Vallner
17.05.2013
Eesti nüüdisarhitektuur on oma loomult mitmekülgne. Siit leiab nii Taani ja Hollandi mõjulist särtsakust ja värskust, kui põhjamaise modernismi traditsioone jätkavat konservatiivsust.

Kolmanda suunana võib eesti nüüdisarhitektide loomingus esile tõsta kontekstitundlikku lähenemist ehitatavale keskkonnale, kus erilist rõhku pannakse nii ajaloolisele, ühiskondlikule kui ka ruumilisele kontekstile. Just sellesse viimasesse gruppi võib paigutada arhitekt Siiri Vallneri loomingu. Vallneri kavandatud hooneid ei ole küll palju, kuid oma ruumiliste ideede ja lahendustega on need tugevalt mõjutanud ja rikastanud siinset arhitektuurikultuuri.
Bonnie & Clyde versus Lonni ja Kard
08.05.2012
Sisearhitektide Kard Männili ning Loreida Heinaga, kelle värvikas loometegevus hõlmab nii ruumikujundust kui ka mööblidisaini, tegi juttu arhitektuurikriitik Pille Epner.
Sisearhitekt Taso Mähar.
23.12.2011
Arhitektuurikriitik Mihkel Karu võttis luubi alla sisearhitekt Taso Mähari ning sai teada ideaalse tellija valemi.
Eero Palm - arhitekt
13.10.2011
Huvitav on teada saada, mida mõtleb inimene, eks loob. Milline on olnud tema
kujunemistee ja tulevikunägemused? Kus on tema valulävi ja piirid?

Majad ja muutumised marsruudil JPN–USA–EST
23.05.2011
Arhitektuuriteadlase Mait Väljase intervjuu Eestis elava ja Jaapanist pärit arhitekt Tomomi Hayashiga.
Noor arhitekt 2010 – Martin Aunin
Arhitektuurikriitik Jarmo K teeb lähemalt juttu 2010. aastal Noore arhitekti preemia pälvinud Martin Auniniga.
Laika, Belka & Strelka sisearhitektid
Laika, Belka & Strelka sisearhitektid. Nime järgi võiks oodata midagi mängulist, värvilist, 60te retropoppi. Natuke tehnoutoopiat, natuke koomikseid; poppe bürooruume ja kohvikuid. Tegelikult on kolm naist – Malle Jürgenson, Krista Lepland ja Tea Tammelaan, kelle kaubamärgiks hoopis teravmeelsed ja tundlikud näituse- ja muuseumiekspositsioonid. Mängulised kindlasti ja kohati ka retrod, aga kosmose- või koomiksiihalust ei kuigivõrd. Muuseumide tolmune kuvand – kui see veel kellegi jaoks selline peaks olema – on nende käe all küll üksjagu tuulutust saanud. Lisaks mitmeid muid meeldejäävaid ruume.
Kohtun „laikadega“ ühel hommikul nende vanalinna tööruumes. Räägime Eesti konteksti ja mastaabi eripärast, lavastuslikkusest ja filmimaagiast, ajutisuse kergusest, oma niði eelistest ja piirangutest, lastest ja elust. Ja muidugi ruumidest ja ruumilugudest.
Solnessi Arhitektuurikirjastuse OÜ Paldiski mnt 26a 10149 Tallinn, telefon 6613 754 solness@solness.ee