Solnessi Arhitektuurikirjastus | MAJA | ERAMU & korter | Projekt & Ehitus  
 
Eramu 
Korter 
Suvekodu 
Paarismaja 
Kortermaja 
Keskkond 
Elamus 
Persoon 
Sisekujundus 
Disain 
Näitus 
Linnalähedased asulad 
Klassika 
Väikevorm 
Uudis 
 
Võrdlused & valikud 
Projektialbum 
Materjalistuudio 
TOIMETUS 
TELLIMINE 
REKLAAM 
 
 
 
 
Linnamaja elulugu (0)
24.01.2014
Eramu Veerenni tänavaga külgnevas Magasini kvartalis on olnud tähelepanu all päris algusest saati. Sellest on räägitud nii Eesti meedias kui ka mujal tuntud arhitektuuriajakirjade veergudel.
Maja väljal (0)
24.01.2014
Põhja-Eesti vonklev rannajoon, mis kord uljalt merre ning kord ehmunult maismaasse sööstab, teeb oma viimased võimsad võnked Harjumaa ja Ida-Virumaa piiril. Siia vormib geograa-
filine kardiogramm pikad poolsaared ja sügavad lahed, mille amplituud ühtib põlis-eestilikku maastikku otsinud rahvus-
romantiku leiurõõmust trummeldava pulsiga. Rannad, metsad, looklevad teed, avarad mere- ja maastikuvaated – just nii nagu Eestimaad aastakümneid, kui mitte -sadu, on kirjeldatud. Kuidas mahutab sellele pildile end aga tänapäevane elu?

Ühel neist poolsaartest asub Tähevälja maja, mille juurde viib täpselt selline käänuline kitsas maantee, palistatud männimetsade ja viilkatusega majakestega. Poolsaarele jõudmist tähistab aeg-ajalt hoovide tagant või puude vahelt vilksatav meri. Tähevälja maja asub maantee ja mere vahelisel krundil. Oranžikaspunane, muldvärviga viimistletud vertikaalne laudis teeb piirdeaia näol sissejuhatuse juba tee ääres ning jätkub tuttava materjalina hoone fassaadil. Asendiplaani jooniselt veidra nimetu kuju ja suuruse poolest silma paistev maja võtab maantee poolt saabuva külalise tegelikkuses vastu õdusa, meeldivas ja inimlikus mõõdus õuega. Hoovisoppi ääristavad punased puitfassaadiga majamahud, hoovi keskel kõrgub kask.
Villa Pirital (0)
25.10.2013
Arhitekt Alvin Järving räägib Piritale arhitekt Raul Vaiksoo ja sisearhitekt Margit Teikari koostöös valminud masinlikuna detailitäpsest ja tehnoloogilisest majast.
Kamuflaazhmaja (0)
25.10.2013
Tallinna külje all paiknev eramu paistab silma distantseerumisega asukoha kinnisvarakülalikust ilmest. Kui mitme naabri puhul on looduslik keskkond muudetud planeeringu ja hoonestusega dekoratsiooniks või lausa olematuks kohitsetud, siis kõnealuse maja autorid on toiminud vastupidiselt. Ümbrus on omaks võetud ja tehislik looduslikuga oskuslikult kokku sulatatud. Hoone arhitektideks on Illimar Truverk ja Priit Hamer, sisekujunduse autoriteks Külli Salum ja Riina Harik. Seni veel lõplikult teostamata maastikuarhitektuurse lahenduse kavandas duo Kätlin Ölluk - Kadi Markna.
Mustvalge linnavilla (0)
25.10.2013
Tallinna miljööväärtuslikesse piirkondadesse kerkib sageli uusi ja moodsaid korterelamuid, mis tühjade kruntide täitmise või vanade hoonete asendamise kaudu toovad linnaruumi täiendavat tihedust ja kvaliteeti. Harvem leiab niimoodi endale koha mõni mahu ja asukoha poolest kortermajadega sama sammu pidav eramu. Ühte sellistest, Emil Urbeli ja Andrus Margi projekteeritud ning Kristiina Tuulbergi-Jaanika Sokmani sisekujundatud villat, analüüsib arhitektuuriteadlane Karen Jagodin.
Saku tüüpmaja 1x1 (0)
24.10.2013
Enamik mu sõpru elab linnas – töökohtade, lasteaedade, koolide lähedal, ning see on kindlasti tark valik. Ometigi tundub, et elamine oma eramus pole eestlaste hulgas populaarsust kaotanud. Tüüpmajaks projekteeritud eramust Saku külje all ning Eesti elamuarhitektuurist laiemalt räägib arhitekt TIIT SILD.
Õkoloogiline jalajälg
Kestev ja tänuväärne klinkertelliseramu Pirital (0)
10.01.2013
Eestlaste armastatud „valge modernismi” vahele satub aeg-ajalt „musti pärle” – üheks selliseks peab arhitektuurihuviline Risto Kozer ka arhitekt Andres Põime kavandatud eramut Pirital.
Valge villa Rohuneemes (0)
10.01.2013
Arhitekt Meelis Pressi kavandatud monumentaalne villa mereäärsel krundil viib mõtted põhjamaiselt uluva tuule käest Ladina-Ameerika kuumava päikese alla. Kuidas sünnib totaalne usaldus tellija ja arhitekti vahel, uuris arhitektuurikriitik Mihkel Karu.
Must maja, valge aed (0)
08.10.2012
Muru&Pere Arhitektide uus lihtsa vormiga eramu Tallinna lähedases uuselamurajoonis viib mõtted „vähem on rohkem”-esteetikale. Arhitektuurikriitik Mihkel Karu leidis lisaks mustale majale eest valge aia, mis kindlasti väärib eraldi tähelepanu.
Omaniku näoga Merirahu galeriimaja (0)
08.10.2012
Kaasaegne palkmaja on kaunis (0)
19.10.2012
Palkmaja vaid arhailiseks ajalookandjaks pidada enam ei maksa.
Aina enam inimesi on kursis, et palkmaja võib olla uuenduslik, kaunis ning vastab ka kõigile kaasaegsetele ehitustingimustele.
Just õige suurusega maja Kakumäel (0)
08.05.2012
Kakumäele ehitatud uues eramus on täpselt parasjagu ruumi neljaliikmelisele perekonnale. Sisearhitekt Sirje Kadalipu kaasabil loodud terviklik kodu võttis vastu Ell-Maaja Randküla.
Reaalsete piiranguteta Rohuneeme maja (0)
08.05.2012
Ehitusbuumi kõrghetkel – 2008. aastal – valminud, kuid siiani lihvimist leidev eramu Rohuneemes kehastab eesti eramuarhitektuuri „seda miskit”. Arhitektuurihuviline Risto Kozer leidis maja mere äärest üles ning piilus tuppagi.
Lennukas, ent looduslähedane (0)
22.12.2011
KAMP Arhitektide kavandatud eramu Alliku külas tekitas kõva konkurentsi 2011. aasta Parima Puitehitise konkursil. Iga kandi pealt eriilmelist maja vaatles Karin Paulus.
Erandlik maja reglementeeritud ruumis (0)
22.12.2011
Kuidas selgete ja etteantud reeglite raames luua siiski midagi ootamatut? Vendadest arhitektitandemi – Ülo-Tarmo ja Lembit-Kaur Stööri – projekteeritud betooneramust Merirahus kirjutab arhitektuurikriitik Jarmo Kauge, kes usub, et hea arhitektuur ei peaks olema peidetud tõkkepuude taha.
Alumiinium-maja (0)
21.12.2011

Arhitektuuribüroo Urban Mark / Allianss Arhitektid projekteerisid Tallinna merelähedasele krundile eramu, mille lihtsat vormi katab küütlev alumiinium ja must kivi. Moodsa eramaja ruumiloogikat uuris arhitektuuriteadlane Karen Jagodin
Purjed on heisatud (0)
13.10.2011
Kilud, Silgud, Räimed ja muud mereteemalised tänavanimed, dominantne valge värv ja äraspidine katusejoon tekitavad assotsiatsiooni väärikast purjekast, mis ulja kapteni roolimisel madalasse kivisesse lahte sisse purjetanud on. Ümbruskonna ennemini konservatiivne joon ja vaoshoitus nõuavad küll pisut hoo maha võtmist, kuid purjeka elegantsust ei vähenda see karvavõrdki. Eks tuleb mõneks ajaks siis siia ankrusse jääda.
Postkastini timmitud eramu Nõmmel (0)
18.05.2011
Kuidas ilma trikitamata head arhitektuuri luua? Arhitektuurikriitik Karin Paulus väisas Andres Põime projekteeritud ning Taso Mähari interjöörikujundusega eramut Nõmmel.
Must maja Nõmmel (0)
14.12.2010
Eesti kontekstis ainulaadsel viisil, läbi arhitektuurikonkursi leitud projekti põhjal, on Nõmmele valminud nüüdseks kaks Martin Aunini villat – Must ja Valge maja. Arhitektuurikriitikud Jarmo Kauge ja Ingrid Ruudi võtsid mustal rongal sabast kinni.
Vägevate vaadete villa (0)
10.12.2010
Arhitektuurikriitik Karin Paulus sattus metsavahel hea arhitektuuri küüsi. Raul Vaiksoo projekteeritud eramu Tallinnas on kui ruumistatud matemaatikaülesanne.
Valge villa (0)
Tallinna kesklinnast väikese autosõidu kaugusel asub mere-ääres „kapteni villa“. Seda mitte viitega omaniku elukutsele, vaid arhitektuursele vormile. Arhitekt Emil Urbeli üks viimaseid eramuid haaras oma suurusega endasse arhitektuuriteadlase Karen Jagodini.
Maja kui rosinasai (0)
Mähe endise aedlinna ümberkujunemine eramajade piirkonnaks on loonud võimaluse uuteks huvitavateks arhitektuurikooslusteks. Margus Meola ja Vahur Sova projekteeritud maja vaatas üle ja astus sisse arhitektuurikriitik Mihkel Karu.
Maja 2.0 Suurupis (0)
Arhitektuurikriitik Mait Väljas mõtiskleb korra üle arhitektuuris, pärast Muru&Pere eramu juurdeehituse väisamist Suurupis.
Ökomaja – kas moodne sõnakõlks või midagi enamat? (0)
Põlvas toimunud Ökofest andis sisearhitekt Lauri Nõmmele põhjust sõnastada ökomaja probleemküsimusi ning uurida majade omanikelt, kuidas nemad on jõudnud looduslike valikuteni ehituskunstis.
Roostetav legomaja (0)
Tabasalu pangapealse roheluse sisse varjunud betoonmaja on kui klotsidest kokku pandud legomaja, mille iga tükk on isesugune. Betoonelementidest eramu tükke käis kokku lugemas arhitektuuriteadlane Karen Jagodin.
Varjuv maja (0)
Arhitektuuriteadlane Triin Ojari mõtiskles kuus aastat tagasi valminud betoonist eramut külastades sellele, kui moodne objekt saab juba olla ajalugu?
Puhkus moodsas kalurikülas (0)
KOKO Arhitektide projekteeritud GoSpa residentsid Kuressaares on kui kalurite hütid rannal. Kas üüritav suvituskorter võiks saada levinud alternatiiviks maamajadele ning aiandussuvilatele? Uue tõusva suvituspaiga võimalustesse sukeldus Karen Jagodin.
Ühe rehemaja lugu läbi kolme sajandi (0)
Sisearhitektid Tüüne-Kristin ja Urmo Vaikla elavad suvel perega mere taga Hiiumaal, vana Soosaare talu rehemaja rütmis. Kuidas sajandite taguste seinte vahel ennast tänapäevaselt sisse seada, jutustab omanik.
Industriaal ennemuistsel aal -Tabasalu vaskeramu suveköök (0)
Tabasalus asuv vaskeramu on arhitektuurihuvilisele juba mõned aastad tuntud elanik kohalikul majamaastikul. Nüüd on sel ka uus tehiskaaslane.
Karakteriga kodu (0)
Eramu Mähel üllatab põhjamaiselt tasakaaluka fassaadi taga ootamatult emotsionaalse sisekujundusega. Karen Jagodin käis külas kodus, mille idee sai alguse värvidest: punasest ja mustast.
Villa Draiver (0)
Kuressaare golfiväljakule on kerkinud arhitekt Terje Truumaa kavandatud eramu-golfimaja, mille keerukas vorm ja šikk sisustus pani arhitektuurikriitiku Mihkel Karu unistama elust, mis mööduks valge polosärk seljas kandilise veiniklaasi taga.
Easyhome – ebatavaliselt hõrgud tüüpmajad (0)
Tüüpmajade turule on tekkinud üks täiesti ebatüüpiline pakkumine – kena arhitektuuriga suvilad ja väikemajad, mille on projekteerinud Eesti arhitekt Sten Ader. Põlvamaal kohalikust materjalist valmistatud maju on lihtne ja mugav osta, nagu veendus Urmas Oja.
Vähem on rohkem on vähem on rohkem (0)
Kuidas vaid materjal määrab kogu maja hingamise ja rütmi, koges arhitektuuriteadlane Mait Väljas, külastades betoonmaja Suurupis.
Maja kosmoseajastust (0)
Arhitekt Valve Pormeistri kodumaja Tallinnas on meenutus 1960. aastate modernismist. Mitte majamuuseumis, vaid elavas kodus, kus aimdub nii valmimisjärgset optimismi, kaasaja skeptitsismi kui ka sajanditetagust idealismi, käis Karen Jagodin.
Kutsari-Härjapea – mõnus maakodu (0)
Eesti Vabaõhumuuseumi ekspositsioonis domineerivate, võimsate rookatuste alla maadligi surutud palktarede keskel mõjub Kutsari-Härjapea rõõmsalt kollane elamu kui värske tuulepuhang, kuulutus uue mõtteviisi ja elulaadi jõudmisest Eesti külasse. Seda, miks just sellisest talutüübist on saanud eestlaste kodu arhetüüp, seletab muuseumi teadussekretär Maret Tamjärv.
Vaskne vabamaja Võrus (0)
Eriliste ja silmapaistvate väikemajade leidmiseks ei tule just mitte sageli pealinna mõjusfäärist kaugemale sõita. Arhitekt Karmo Tõra sai aga eramutellimuse Võrumaale, kus nüüd üks päris moodne elamu valmis. Võrulastele mõtles Urmas Oja.
Punase voodriga hele ülikond (0)
Maarjamäe elamurajoon koosneb peamiselt eelmise sajandi keskpaigast pärinevatest eramajadest. Uusehitisi sealt naljalt ei leia. Üks sellistest on Kalle Vellevoogi poolt projekteeritud eramu Künnapuu tänavas, kus käis külas Mihkel Karu.
Kolm Eesti suvekodu (0)
Suvila all mõtleb nii mõnigi vaarisadelt päritud maamaja, kuid tänapäevane suvila võib olla hoopis midagi muud. Kolme omanäolist Eesti suvekodu külastasid Aale Kask ja Aino Ingrid Sepp
Tamm maja embuses (0)
Klaasfassaadiga puiteramu Viimsis keerdub ümber väärispuu. Arhitektuuribüroo Kosmos äsjavalminud eramut külastas Urmas Oja
Kiivi maja (0)
Arhitekt Ralf Tamme käekirja ilmestavad huvitavad vormilahendused. Lahtilõigatud kiivist inspireeritud elamist maitses Urmas Oja
Uustulnuk Nõmme mändide all (0)
Valge maja Nõmme mändide all ei tähenda tingimata neofunktsionalismi, tõestab arhitekt Martin Aunini projekteeritud eramu abil Liina Jänes
Alumiiniummaja (0)
Triin Ojari leidis Harjumaalt Muru&Pere ümmarguse vaskmaja järglase - spiraalja Alumiiniummaja
Mäekünka eramu (0)
Tõelises kodus, mis küll betoonist ja klaasist, käis külas Urmas Oja
Villa Ekstravaganza (0)
Arhitektuuriajaloolane Oliver Orro külastas vinget villat Meriväljal
Reetlik maja Tabasalus (0)
Sisearhitekt Maris Kerge leidis Tabasalu külje alt kauni pererahvaga eramu
Must maja metsatukas (0)
Männikust leidis Ralf Lõokese projekteeritud eramu üles Urmas Oja
Eramu Suurupis (0)
Linnale enam mitte nii lähedal paikneva arhitekt Kalle Vellevoogi projekteeritud eramu paigutab konteksti arhitektuuriteadlane Triin Ojari
Lehvikmaja seob funktsioonid kimpu (0)
AB Salto arhitekt Ralf Lõokese koonduvate telgedega eramule tegi ringi peale Urmas Oja
Kahepoolne spiraalmaja (0)
Arhitekt Oliver Alveri omapärase struktuuriga puiteramut kaes Urmas Oja
Kanada modernism (0)
Pilk ajaloolise arhitektuuri kaasajastamisse heidetakse ühe hea Põhja-Ameerika näite varal
Akrüülmaja (0)
Mägede ja riisipõldude vahel pesitsev eramu mängib privaatsuse ja avatusega
Tartu uued paralleelrajoonid (0)
Risto Kozer selgitab vahepealseid arenguid ülikoolilinna eramumaastikul
Õhuline saun Valgamaal (0)
Klaasist seinaga lavaruum on ikka radikaalne küll, leiab Eesti Ekspressi arhitektuuritoimetaja Karin Paulus
Moodne suusamaja mägedes (0)
Just Norrast õppigem tõelisi suusamaju ehitama!
Skandinaavia loft de luxe (0)
Tellishoone renoveerimist Oslos vahendavad meie kirjasaatjad Norrast.
Metsaserva funktsionalistlik saunamaja (0)
Varakevadisel ajal projekteeritud lihtne võluv saunake.
Eluks ajaks ehitatud kollaažmaja (0)
Ümarnurkse vomiga ainulaadse eramu võimalikkust seletab arhitektuurikriitik Madli Maruste.
Klaasist kutsarimaja (0)
Vana maja uuestisündi Tartus tutvustab arhitektuurikriitik Madli Maruste.
Betoonkamakas rannas (0)
Omapäraselt karmi ja luksusliku, ent loodusega kontakti otsiva villa leidis Tallinna lähedastest metsadest Urmas Oja.
Muusikategelinski kodu (0)
Aale Kask käis Harku vallas noore arhitekti Triin Treimanni muusikule kavandatud eramut külastamas.
Klaaskast varemetes (0)
Arhitektuurifriigi suvilat käis veel lumises Lätis vaatamas Karin Paulus.
Lohusalu idüll (0)
Eesti kodu komponente käisid otsimas Anne Vetik ja Paco Ulman.
Lahe viisnurkne maja (0)
Tabasalu pakub jätkuvalt uusi vaatamisväärseid eramuid.
Väike küün Vigalas (0)
Vahur Sova projekteeris kaasaegset ja arhailist ühendava maaelamise.
Elav maaelamine (0)
Väike korter ja mõnus maamaja on ehadam kooslus kui majalahmakas uusrajoonis, veendus Urmas Oja.
Maagiline lesilaid (0)
Kahte ühel Eestimaa laiul paiknevat suvemaja ja kõike seda, mis nende ümber jääb, käis kogemas kriitik Madli Maruste.
Rahulik maja (0)
Ühest ühtaegu moodsast ja alalhoidlikust lahendusest räägib Urmas Oja.
Konstruktormaja (0)
Raivo Puusepa moodsat tehnomaja käis kogemas kriitik Madli Maruste.
Tavalise maja väikesed saladused (0)
Kergplokkidest Jämera tüüpmaja lööb elama Ivi-Els Schneideri sisekujundus.
Pilk tünnidele (0)
Omapärane maja, mille arhitektuur lähtub veemahutitest.
Meretagused majad (0)
Imemajade grupp Oaklandi mäel Kalifornias.
Soe ja inimlik eramu Lool (0)
Tallinna lähedal Lool hiljuti valminud Arhitektuuriagentuuri arhitekti Toomas Tammise projekteeritud eramu on hea näide sellest, kuidas tekib lihtne, funktsionaalne ja samas väga huvitav maja tellija ja arhitekti tihedas dialoogis, arvab Urmas Oja.
Must kuup Rohuneemes (0)
Tallinna külje all Rohuneemes asub eramu, mida tuntakse nime all „must kuup“ või isegi „must kuut“. Kui hüüdnimi „must kuup“ viitab üsna üheselt hoone modernistlikule arhitektuurile ja võib meelde tuua teatud moodsa kunsti ikoonteose - Kazimir Malevitði „musta ruudu“ - siis nimetus „must kuut“ tõmbab veidi proosalisemaid paralleele ja annab majale ka omapoolse hinnangu, paistku see siis läbi huumoriprisma või mitte. Raporteerib kriitik Ave Randviir.
UFO on taas maandunud (0)
Tallinna lähedale kadakaväljale on laskunud tundmatu eramu-objekt!
Elamise hele kergus (0)
Kas avatud elustiili eeldavas majas elamine on end juba õigustanud, uurib Ingrid Sembach-Sakkias.
Villa Valge Vares (0)
Sellist nime ei kanna arhitekt Kalle Rannula projekteeritud ja sisearhitekt Anneli Vaino sisekujundusega eramu Kakumäel mitte asjata. Peale selle, et maja on valge sõna otseses mõttes, mõjub see ümberkaudsete nukumajade ja rantðolike kivimätaste kõrval tõesti valge varesena. Asja käis uurimas Urmas Oja.
Tavaline eriline eramu Lohusalus (0)
Ave Radviir leidis Lohusalust arhitekt Ilmar Jalase rekonstrueeritud puiteramu.
Dialoogis sündinud maja (0)
Arhitekt Madis Eegi ja sisearhitekti Ivi-Els Schneideri koostööna sündinud kodust, kus on ka kümne aasta pärast hea elada, teeb ülevaate Maris Kerge.
Efektne eramu Kiilis (0)
Peeter Pere projekteeritud pilkupüüdvat maja Kangru külas käis külastamas arhitektuurikriitik Regina Viljasaar.
Modernistlikult klassikaline maja (0)
Maarjamäel on üks põnev eramu, millest möödumine on igaühele elamuslik, arvab Urmas Oja.
Graniidikildudest kodu (0)
Ave Randviir leidis Palumetsa teelt Andri Kirsima projekteeritud uue eramu.
Kaasaegseks renoveeritud kodu (0)
Norrast leidus hea näide, kuidas leida hea kodu potentsiaali igas majas.
Kapteni villa (0)
Arhitekt Lembit Torki projekteeritud lõunamaist villat põhjamaal käis uurimas Ivi-Els Schneider
Tannenrode villa (0)
Pirita jõeorus asuva stiilse suvevilla restaureerimis-sisekujunduslahendusest annab ülevaate sisearhitekt Kadri Tarbe Pärtelpoeg. Sisekujunduse autorid Leila Pärtelpoeg ja Karl Erik Tarbe pälvisid objektiga Eesti sisekujundajate Liidu aastapreemia.
Geomeetriline maja Viimsis (0)
Tellija fantaasia põhjal ja arhitekt Vahur Sova konsulteerimisel valmivat omanäolist eramut Viimsis käis uurimas Urmas Oja
Lihtne ja sümpaatne (0)
Arhitekt Pille Nageli varieeritavat maja Tabasalus külastas Ivi-Els Schneider
Ühe maja kaks nägu (0)
Arhitekt Mai Šein toob näite, mis juhtub kui tellija ise projekti muudab.
Maja sünd ehk ideest teostuseni II (0)
Arhitekt Ado Eigi jätkab juttu eramu projekteerimise protsessist
Maja Nõmmel (0)
Rahulik, silma rõõmustav ja maitsekas klassika ei ole kuhugi kadunud, vaid on modernse kõrval jätkuvalt elujõuline, arvab Riina Rääk.
Väike moodne majake (0)
Tallinnas Kose teel eelmisel aastal valminud Hannes Niinevälja kavandatud eramust kirjutab arhitektuurikriitik Urmas Oja.
Koolimajast elumajaks (0)
Alati ei pea ehitamist alustama päris algusest. Mõnikord on huvitava arhitektuuri kujundamisel abi poolikust rajatisest ning värsketest mõtetest.
Moodne palkmaja (0)
Arhitekt Madis Eek projekteeris 1999. aastal ühele Tallinnas mere ääres krunti omavale perekonnale moodsa tahutud palkidest eramu.
Puidu-, ruudu- ja ristkülikumängud Kelvingis (0)
Arhitektuurikriitik Urmas Oja leidis Tallinna lähedalt Kelvingi külast ootamatult stiilse “puitkasti”.
Meie rahval on lootust ! (0)
Eramu Rannamõisas
Arhitekt: Mart Kadarik, OÜ Arhitektuuri Domeen
Valminud: 2003
Elamu jõe kaldal (0)
Arhitektuurikriitik Urmas Oja vaatles funktsionaalset neofunk-arhitektuuri.
Karge maja Tiskre taustal (0)
Maja võib olla mõjuv ka edvistamiseta. Vähemalt Ingrid Lillemägi arvab nii.
Ökoloogiline on ökonoomne (0)
Tutvustamaks keskkonnaesteetilist mõtteviisi, kiikab Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Kaia Lehari oma õpilaste disainerite Heikki ja Leili Zoova eramusse.
Luubi all: eestimaised villad (0)
Mind on korduvalt vaevanud küsimus, mis vahe on lihtsalt eramul ja villal. Ega tegelikult enam olegi. Nüüdisajal kasutatakse mõistet villa peamiselt luksusliku, eraldiseisva elamu kohta. Siiski, tundub mulle, oleks vahest ausam mitte iga maja villaks pidada. Pigem võiks lähtuda villa originaaltähendusest.
Pretensioonikad ridaelamud (0)
Ridaelamu on õigupoolest kesktee eramu ja korterelamu vahel, pole õieti üks ega teine. Tegu on Eestis alles viimastel kümnenditel populaarsust kogunud elamutüübiga, esimese vabariigi päevil igatseti ikkagi oma majakest või lepiti korteriga. Kuigipalju ridaelamuid ehitati ka nõukogude ajal, kui kooperatiivide ettevõtmisel rajati ridaelamusektsioone, näiteks nii Nõmmele kui ka Sõpruse puiestee algusesse. Murdepunkt saabus 1980. aastate lõpul, kui algas aktiivne ehitus. Eelmisest kümnendist alates sai ridaelamute tippimisest kinnisvaraküladesse on üks kinnisvaraarendajate meelistegevusi, kusjuures apelleeritakse ökonoomsele maakasutusele.
Solnessi Arhitektuurikirjastuse OÜ Paldiski mnt 26a 10149 Tallinn, telefon 6613 754 solness@solness.ee