Solnessi Arhitektuurikirjastus | MAJA | Projekt & Ehitus
KONTAKT
TELLIMINE

Solnessi Arhitektuurikirjastus
 
Kes või mis on Solness ja mis on tal tegemist arhitektuuriga? Vaimne side Solnessi ja arhitektuuri vahel tuleneb Ibseni draama "Ehitusmeister Solness" peategelase pürgimustest täiusele ja unistustest ülima eesmärgi - kiriku ehitamisest. Võib arvata, et tol ajal ei olnudki veel arhitekt omaette ametimees.

   Pea 20 aasta vältel on Solnessi Arhitektuurikirjastus tegutsenud eesti kohalikus mõõtskaalas tipparhitektuuri tutvustamisega nii populaarsemas kui ka akadeemilisemas vormis. Aastaraamatu "Projekt ja Ehitus", ajakirja "Eramu & korter" jt. väljaannete kõrval otsib kirjastus üha enam võimalusi nii teoreetilisema suuna (ajakiri "Maja"), kui ka tipparhitektuuri (kogumik "Vaba Eesti ehitab.
   10 aastat ehitamist Eestis"), kirjastamiseks. Järjepidevuse ja valitud suuna kinnituseks koondame nüüdsest meie kirjastatavad kogumikud ühtse tunnussõna "EESTI ARHITEKTUURIRAAMAT" alla. Sarja esikraamat on "Arhitektuuriaasta 2002. Arhitektuuripreemiate nominendid", mis tutvustab Kultuurkapitali arhitektuuripreemiatega esiletõstetud objekte ja nende autoreid.

 
Solnessi Arhitektuurikirjastuse OÜ, Paldiski maantee 26a, 10149 Tallinn, telefon 6613 754